VÕITLUSKUNSTID JA ENESEKAITSE
 

Täiskasvanutele pakutav treeningprogramm sisaldab paljude tuntud võitluskunstide (karate, judo, jiu jitsu, MMA, silat, krav maga) parimaid tehnikaid – lööke, löökide kaitset, heiteid, kukkumist, valuvõtteid ja maasvõitlust. Lisaks paljakäsi võitlemisele õpitakse ka relvi kasutama ja kallaletungijat relvitustama. Grupid pole suured ja juhendajate tähelepanu jagub igaühele. Trennis saab käia neli päeva nädalas, mõnikord rohkemgi. Täiskasvanute treeningutele on oodatud nii mehed kui naised alates 14.eluaastast. Hea üldfüüsiline vorm ei ole võitluskunstidega alustamise eelduseks, kuid treeningute üheks eesmärgiks ja tulemuseks on loomulikult ka üldfüüsilise vormi tuntav paranemine.



TRENNID JUUNIORIDELE
 
Juunioride võitluskunstitreening on mõeldud noortele vanuses 7 kuni 13 aastat. Võimalikult turvalises keskkonnas õpitakse erinevate võitluskunstide käe- ja jalalöögitehnikaid ning nende kaitset, heiteid ja kukkumistehnikat, vägivallaga toime tulemist ja eluks vajalikke enesekaitseoskusi. Tunniajane mänguline treening annab hea füüsilise koormuse, mis aitab arendada jõudu, kiirust, vastupidavust ja koordinatsiooni. Noored treenivad spetsiaalselt väljatöötatud treeningkava alusel ning treeningutega võib liituda aastaringselt.
 



RELVATRENN

Budoklubis saab õppida võitlust mitmete traditsiooniliste Aasia relvadega. Ehkki mõned neist on küllalt vanaaegsed ja tänapäevases mõttes ebaharilikud (nt kolmhark sai), on teised jälle igapäevaelus tänapäevalgi kõikjalt kättesaadavad (nt poolpikk kaigas jo, mis igas mõõtmes tavalise harjavarrega võrdlust kannatab). Relvad, mille käsitsemist meil õppida saab, on bo  (pikk kaigas), jo  (poolpikk kaigas),  tanbo  (lühike kaigas, tuntud ka kui escrima),  sai  (metallist kolmhark), tonfa (ristkäepidemega kaigas),  to (Jaapani mõõk) ja tanto (nuga)

 

Kui tahad teada, kuidas ka sina relvatreeningutega liituda saaks, võta meiega ühendust info@tartubudoklubi.ee

ERATUNNID JA KOOLITUSED

Eratunnid on hea lahendus, kui

  • tavapärased treeningajad ei sobi ja muu elu kõrvalt jääb aega ebaregulaarselt;
  • soov on õppida mingit konkreetset aspekti võitluskunstist kontsentreeritult (näiteks tegeleda nimelt maasvõitluse, relvitustamise, kukkumistehnikate või enesekaitsega sõidukis);
  • soov on õppida mingit võitluskunsti, mida treeninggrupis ei õpetata (nt xingyi, bagua, shotokan karate, ryukyu kobujutsu, taiji);
  • soov on käia trennis oma kindla treeningpartneriga ning saada õpetaja jäägitu tählepanu osaliseks.

Ajad, kohad ja eratundide maksumus on kokkuleppimise küsimus.

Õppepäev või seminar võiks sobida, kui

  • grupil on soov tutvust teha võitluskunsti mingi konkreetse aspektiga (näiteks õppida mingit vormiharjutust, kaitsetehnikat noaga ründaja vastu, kinnipidamistehnikaid, enesekaitse õiguslikke aspekte vmt)
  • otsite huvitavat aktiivset tegevust firmaüritusele (nt ettevõtte spordipäev, noortelaager vmt).

Õppepäevi ja seminare saab korraldada nii tellija soovitud kohas kui Budoklubi saalis. Vajadusel saame kaasa võtta ka vajaliku treeningvarustuse. Õppepäevad on eelkõige uue teadmise või oskuse edasiandmise kohaks.

Kursused on pikemaajaline ja põhjalikum projekt. Kursuse ettevalmistamine on nagu rätsepatöö: koostöös kursuse tellijaga selgitame välja, mida konkreetselt oleks vaja õppida-õpetada ning kui palju selleks aega läheb (on võimalik kulutada). Siis paneme kokku kursuse programmi, arvestades tellija soove, võimalusi ja vajadusi. Kursuse saab läbi viia nii Budoklubi treeningsaalis kui tellija poolt soovitud kohas. Budoklubi on pakkunud nii nädalapikkusi kui terve aasta kestnud võitlus(kunsti)kursusi koolidele, noortekeskustele, riigiasutustele, teenindusettevõtetele ja turvafirmadele.
Võta meiega kontakti ja räägi, kuidas me Sinu võitluskunstiambitsioone toetada saame!