Pealeht Relvad

Relvad

saibo21Mis?

Tartu Budoklubis saab õppida võitlust mitmete traditsiooniliste Aasia relvadega. Ehkki mõned neist on küllalt vanaaegsed ja tänapäevases mõttes ebaharilikud (nt kolmhark sai), on teised jälle igapäevaelus tänapäevalgi kõikjalt kättesaadavad (nt poolpikk kaigas jo, mis igas mõõtmes tavalise harjavarrega võrdlust kannatab). Relvad, mille käsitsemist meil õppida saab, on bo (pikk kaigas), jo (poolpikk kaigas), tanbo (lühike kaigas, tuntud ka kui escrima), sai (metallist kolmhark), tonfa (ristkäepidemega kaigas),  to (Jaapani mõõk) ja tanto (nuga). 

 

Kellele?

Relvavõitlus sobib nii meestele kui naistele, ootame harjutajaid alates 12. eluaastast. Kõige parem on, kui harjutaja lisaks relvakunstidele tegeleb ka käsivõitlusega.

reinintzboescrsm 

 

Milleks?

Relvakunsti valdamine annab võitlejale täiendava võimaluse olukorda enda kasuks kallutada, haarates kättesattunud või kaasa võetud "käepikenduse" järele. Enesekaitseolukorras on see oskus suure tähtsusega. Relvatrennist on muidugi kasu rohkemgi - paraneb koordinatsioon ja harjutuskorra võib julgelt üldfüüsilise treeninguna kirja panna. Lisaks veel õrn kontakt kauge ja vana kultuuriga. 


 

 

swords2Kuidas?

Relvatreeningud toimuvad kord nädalas. Harjutusvarasse kuuluvad nii soolo (katad)- kui paarisharjutused erinevatest koolkondadest, lisaks aga ka vabavõitlus. Relvad on klubis olemas ja kes soovib, saab endale klubi kaudu ka isikliku harjutusvahendi muretseda. Relvakunstide avastamisel on Tartu Budoklubil abiks ka Eesti tõenäoliselt parim spetsialist traditsiooniliste Ida relvade alal Rein Paluoja.

Treeningud puusaalis kolmapäeviti 18:00. Treeningtasu 10 eurot kuus. Tartu Budoklubi käsivõitluse harjutajatele on relvatreeningud tasuta.