Pealeht Koryu-käsivõitlus Tutvustus

Koryu Uchinadi käsivõitlus

Mis?
Koryu Uchinadi karate jutsu on totaalne võitluskunst, mille juured on vana kooli Okinawa käsivõitluses ja mille süstematiseeris kaasaja üks kuulsamaid võitluskunstiõpetajaid Patrick McCarthy. Õpitakse löömist ja blokeerimist; väänamist ja vastuväänamist; heiteid ja kukkumist; haaramist ja haardest vabanemist, võitlust püsti ja maas - kõike, mida saab käsivõitluses vastase vastu kasutada. Koryu Uchinadi pole muuseumieksponaat, vaid praktiline ja arenev distsipliin.  

kneekicksmMilleks?
Koryu Uchinadi karate jutsu on universaalne. Ta võib olla brutaalne vahend enese eest seismiseks, meelelahutus, adrenaliinirikas sport, elustiil, tee eneseteostamisele ja arendamisele või lihtsalt füüsiline treening enda vormishoidmiseks. See, milleks Koryu Uchinadi kellelegi saab, sõltub harjutajast endast. Algseks ja peamiseks eesmärgiks on muidugi praktiline enesekaitse. 

Kellele?
Kõikidele alates 14.eluaastast. Treeningud toimuvad vanuse ja oskuse alusel kokku pandud gruppides.  Oodatud on mõlemast soost harjutajad. Treeningutega alustamiseks pole kunagi liiga hilja - kunagi pole ju liiga hilja hakata mõtlema hea füüsilise vormi ja enesekaitseoskuse peale. Seda enam pole kunagi hilja poolelijäänud võitluskunstiharrastust taas üles võtta. 

Kuidas?
Algul üksikuid tehnikaid, hiljem kombinatsioone. Algul aeglaselt, siis järjest kiiremini. Siis kinnaste ja kaitsmetega. Õhku, makiwarasse, poksikotti, vastu lööva ja rabeleva paarilise peal... Tehnikate lisandudes tuleb valikuid juurde, kuid tehnika reaalse valdamiseni viib järjepidev kordamine. Siin on kasuks Koryu-Uchinadile omased paarisdrillid ja sooloharjutused (kata), mis õpitud tehnikad kokku võtavad. Tähtsal kohal on üldfüüsiline treening, osa treeningutest toimub vabas õhus. Treeningud on 3 korda nädalas. Võib ka kokku leppida eratundides või tellida oma grupile käsivõitluskursuse. Igal aastal toimub välilaagreid ning käsivõitluse kõrval õpitakse ka ellujäämisoskusi, esmaabi, relvavõitlust ning muud mitmekülgsele võitlejale tarvilikku.


malayrestrVõistlused?
Võistlussport ei ole meie peamiseks suunaks. Samas aga - soovijatel on võimalik osa võtta erinevatest võistlustest (karate, MMA, jujutsu jne) nii oma klubi siseselt kui väljaspool ja klubi aitab neil võistlusteks valmistuda.


Kuidas ma tean, et arenen?
Kaks-kolm korda aastas toimuvad vööeksamid, kus harjutajad saavad oma oskusi demonstreerida ja teistega võrrelda. Eksami edukal sooritamisel omistatakse harjutajale kõrgem vööaste. Meie vööprogramm ühildub Koryu-Uchinadi rahvusvaheliste standarditega.raitants

Valged kuued?
Pigem mitte - valge kuub ei ole võitluskunsti lahutamatu osa. Treeningriietuseks on valged karatepüksid ja roheline klubi särk. Nii treeningriided kui muu varustuse saab hankida klubist või klubi kaudu. Klubis harjutamiseks on olemas nii kaitsmed kui makiwararad ja muudki varustust, mida igamees endale ostma ei pea.

Kuidas liituda?
Ehkki treeningud toimuvad progresseeruva kava järgi, võtame uusi huvilisi vastu aastaringselt ning pakume ka võimalust lisatreeninguteks, et grupile järele jõuda. Liitumise kohta saab täpsemalt teada siit.Kõik algab soovist muuta — otsusest saada tugevamaks, osavamaks, teha elu põnevamaks, õppida ennast kaitsma ning kohtuda uute toredate inimestega. Vaata näkku oma nõrkustele ja hirmudele ning otsusta muutuse kasuks. Tee trenni! Ja siis avastad varsti, et suudad, mida varem ei suutnud, oskad, mida varem ei osanud, oled leidnud hulga uusi sõpru, leidnud sõbra iseendas ning su soov muuta ja muutuda on vaikselt tõeks saamas.

crowdsm