Pealeht Koryu-käsivõitlus IRKRS

International Ryukyu Karate Research Society

irkrsl

International Ryukyu Karate Research Society (Rahvusvaheline Ryukyu Karate Uurimise Ühing) on organisatsioon, mille hanshi Patrick McCarthy rajas 1989. aastal. IRKRS on organisatsioon, mis ühendab nn progressiivseid traditsionaliste – karate uurimisest ja edendamisest huvitatud inimesi olenemata sellest, millist karatestiili nad harrastavad.
pmc1Põhiosas on ju ka stiilideks killustunud karate ikka seesama, kuivõrd inimese anatoomia on sama (reeglina on nt üks pea ja kaks kätt nii shotokani kui uechi-ryu harrastajail). IRKRS eesmärgiks on taasavastada ja ellu äratada karate-jutsu kui ühelt poolt traditsiooniline, ajalooline ja kultuuriline pärand, kuid samas ka praktiline võitluskunst.


Sellise lähenemise kehastuseks on hanshi Patrick McCarthy ise – 9. daniga võitluskunstimeister, kellel on võitluskunstikogemusi nii võistlussportlase, mootorratturite klubi väljaviskaja, ajaloouurija kui õpetaja perspektiivist.tec1IRKRS hoidub poliitilisest nägelemisest ja rivaalitsemisest ega dikteeri oma liikmetele, kuidas nood lööma ja väänama peavad. IRKRS ei piira oma liikmete kuuluvust muudesse organisatsioonidesse. IRKRS peamiseks tegevusvaldkonnaks on teadmiste levitamine ning IRKRS liikmeks on oodatud kõik need, kelle huviks on oma karatest rohkem teada saada ning oma teadmisi ja oskusi ka teistega jagada.


Eestis on IRKRS ametlikuks esindajaks Tartu Budoklubi instruktor Andreas Kangur. Tartu Budoklubi egiidi all korraldatakse erinevaid seminare ja laagreid, ning kutsutakse külla instruktoreid erinevatest koolidest, sh välismaalt.
drepmcMeie laagritesse ja seminaridesse on teretulnud kõik karatehuvilised. Lisaks on IRKRS liikmetele avatud paljud karateseminarid üle kogu maailma; karateuurimise foorum "The Karate Study List" internetis ning hanshi McCarthy muljetavaldavalt ulatusliku uurimistöö tulemused, sh suurepärased õppevideod, mida Tartu Budoklubi kaudu tellida saab.