Pealeht 7-13aastased

Karate noortele

Kellele see on mõeldud?

ku_est

Noorte karate programm on mõeldud nii poistele kui tüdrukutele vanuses 7 kuni 13 aastat.

 

Mida õpitakse?


Õpetame Koryu Uchinadi karated - karatestiili, mis lisaks tavapäraselt karatega seostuvale löömisele-blokeerimisele sisaldab ka heiteid, kukkumisi, väänamisi ja maasvõitluse elemente. Tartu Budoklubi on Koryu-Uchinadi rahvusvahelise organisatsiooni esindaja Eestis.

 

Kuidas õpitakse?

 Üldkehaline ettevalmistus on noorte harjutajate treeningprogrammis olulisimal kohal. Läbi erinevate mängude ja harjutuste toimub jõu- ja vastupidavustreening, samuti üldkehalise koordinatsiooni parandamine. Tähelepanu pööratakse õigele kehahoiule. Osa treeninguid toimub vabas õhus.

tanandandr_nobcVõitlusoskuste treening on mitmekülgne ning avab kogu võitluskunsti tehnikaarsenali – noored harjutajad õpivad kukkuma ja heitma, blokeerima ja lööma, haardest vabanema ja vastast kinni hoidma. Ohutuse tagamiseks kasutatakse kaitsmeid ning harjutused on üles ehitatud selliselt, et vigastusi ei juhtuks. Treeningutel peetakse maha esimesed võistlused ning õpitakse koos paarilisega töötama.

 

Kas vööeksameid ka tehakse?

Koryu Uchinadi karates on vöösüsteem, mis märgib õpilase arengut. Uue vööastme saab eksami järel; eksamit saab teha kaks-kolm korda aastas. Vööeksamid on tasuta.

 

Laagrid ja võistlused?

kidsarmwrenchTartu Budoklubi korraldab igal aastal suvelaagri, kus lisaks käsivõitlusele ja üldfüüsilisele treeningule saab proovida palju muudki – köiega laskumist, maastikul orienteerumist, metsas varjumist, laskmist vibust ja õhkrelvast; võitlust kaika või mõne vana idamaise relvaga… laagrid on mitmekesised ning annavad igale harjutajale hariva elamuse ning kogemuse, kuidas kodust ja vanematest eemal uues seltskonnas ja pingelises olukorras endaga toime tulla. Ehkki võistlussport ei ole klubi peamiseks tegevussuunaks, korraldatakse regulaarselt klubisiseseid jõukatsumisi ning paremad saavad ka väljaspool võistelda.

 

Riietus-varustus?

Treeningriietuseks on valged karatepüksid ja klubi roheline T-särk. Sisetreeningud toimuvad paljajalu. Muu treeningvarustus (sh käekaitsmed) on klubis olemas.

 

Vaimne treening?

Võitluskunst nõuab püsivust ja keskendumist. Samas just võitluskunsti kaudu saab neid omadusi harjutada. Enda ette eesmärke seades ja siis nende nimel pingutades on ületatavad pea kõik takistused. Võitluskunstiga käivad kaasas ka kindlad reeglid, et kunsti mitte kuritarvitada. Nii peab igaüks endale koos võitluskunsti õppimisega võtma ka vastutuse oma tegude eest.