Pealeht Trennid Jõgeval

Trennid Jõgeval

Mis?

poster2018spr_JG_sm

Tartu Budoklubi on koostöös Kaitseliidu Jõgeva Malevaga ning Jõgeva Linna lahkel kaasabil Jõgeva Linnas Virtuse spordihoone maadlussaalis võitluskunstitreeninguid tegemas. Õpetame käsivõitlust - löömist, blokeerimist, heiteid, kukkumisi, haaretest vabanemist, valuvõtteid ja maasvõitlust - ehk kõike, mis käsivõitlusse kuulub.

 

Milleks?

Oleme programmi kokku pannud selliselt, et kaetud oleks kõik peamised tehnikagrupid ning  õpitu moodustaks komplekti, mida praktiliselt enesekaitsesituatsioonis kasutada saaks. Enesekaitse ongi põhiline, milleks käsivõitlust õpetame. Aga - tegemist on samas ka atraktiivse ja mitmekülgse spordialaga ning miks mitte ka vahendiga enesearendamiseks vaimses mõttes.

 

Kellele?

Trenni ootame inimesi alates 12.eluaastast, varasem võitluskunstikogemus pole vajalik. Trenni on oodatud mõlemast soost harjutajad.

 

Kuidas?

Õppimine toimub samm-sammult lihtsamalt keerulisemale liikudes. Igas trennis õpitakse midagi juurde, aga ka korratakse hoolega seda, mis juba varem õpitud. Kasutame erinevat kaitsevarustust ja nii on ka see oht väiksem, et keegi vigastada saaks (statistika kohaselt on võitluskunstid kaugelt ohutumad kui ükskõik milline pallimäng). Alates 2014.aastast toimuvad treeningud kahes grupis (ehkki samal ajal ja samas saalis) - algajatele ja edasijõudnutele.

 

Riietus ja varustus?

Treeningule tuleks selga panna riided, mis oleksid mugavad ja laseks igas suunas vabalt liigutada. T-särk ja pikad või lühikesed püksid on alustuseks sobilik. Tegevus toimub paljajalu. Muu varustuse vajaduse ja hankimise üle otsustatakse treeningute käigus. Tartu Budoklubi kaudu on võimalik varustust saada jaehindadest soodsamatel tingimustel.

 

Hind?

Õpilastele 10 eurot kuus või 40 eurot viis kuud. Täiskasvanutele 15 eurot kuus või 60 eurot viie kuu eest.